Վերջին տարիներին Հայաստանը դարձել է գրավիչ վայր ինչպես օտարերկրացիների այնպես էլ բնականաբար տեղացիների համար, ովքեր ցանկանում են ներդրումներ կատարել անշարժ գույքի շուկայում կամ գտնել ու գնել իրենց երազանքի տունը։ Անշարժ գույքի շուկան հատկապես Երևանում ու մայրաքաղաքի շրջակայքում զարգանում է մեծ արագությամբ, իսկ գործակալություններն առաջարկում են բազմազան ծառայություններ՝ սկսած բնակարանների, հողերի և տների վաճառքից մինչև վարձակալության տարբերակներ՝ երկարաժամկետ ու օրավարձով։
Այս հոդվածում մենք կկիսվենք մի շարք անշարժ գույքի գործակալությունների ցանկով, որոնք գործում են Հայաստանում և կարող են օգնել ձեզ գտնել ձեր կարիքներին համապատասխան լուծումներ։ Ցանկը ներառում է ինչպես երկարամյա փորձ ունեցող, այնպես էլ նորաստեղծ ընկերություններ։ Ցանկն անընդմեջ թարմացվելու է։ Գրեք մեզ ու տեղեկացրեք, եթե գիտեք գործակալություններ, որոնք պետք է լինեն այս ցանկում, կամ կգտնեք այնպիսի գործակալություններ, որոնք այլևս չեն գործում։ Մեր նպատակն է օգնել ձեզ խնայել ժամանակը և հեշտացնել ձեր որոնման գործընթացը՝ ներկայացնելով Հայաստանում գործող անշարժ գույքի գործակալությունները։ Մենք չենք երաշխավորում այս գործակալություններից որևէ մեկին։ Այս հոդվածի նպատակն է ներկայացնել Հայաստանի անշարժ գույքի գործակալությունների համապարփակ ցանկ։
Անկախ նրանից՝ դուք փնտրում եք սեփական բնակարան, հարմարավետ տուն կամ ներդրումային գույք, այս ցուցակը կլինի ձեր առաջին քայլը ճիշտ ընտրության ճանապարհին։
Կարդացեք, ուսումնասիրեք և ընտրեք այն գործակալությունը, որը կօգնի իրականացնել ձեր նպատակները Հայաստանում՝ չմոռանալով, որ կարող եք դիմել նաև մեզ՝ ԿՈՄՈ անշարժ գույքի գործակալությանը։